Čtyři důvody, proč navštívit řecké ostrovy

Jónské ostrovy jsou jedním z regionů Řecka. Zahrnují území ostrovů v Jónském moři a leží při západním pobřeží Řecka. Kraj se člení na 5 regionálních jednotek, jsou to ostrovy KorfuLefkádaIthakaKefalonia a Zakynthos.

Sporady jsou roztroušené ostrovy nacházející se v Egejském moři.  Sporady se dělí na Severní Sporady a Jižní Sporady. Severní Sporady tvoří asi 135 většinou neobydlených ostrůvků. Nejvýznamnější z nich jsou Skiathos, SkyrosSkopelos. Jižní Sporady tvoří 170 ostrovů, leží při jihozápadním pobřeží u Turecka. Největší jsou SamosKósRhodos, Karpathos a Ikaria.

město na pobřeží


1.      Jsou to úchvatné pláže

Pokud vaše perfektní dovolená zahrnuje trávení času na pláži, turisté se shodují, že velmi těžko najdete lepší destinaci než Jónské nebo Sporadské ostrovy. Obě souostroví jsou požehnány krásnými úseky kamenitých a písečných pláží, s mnoha s tavernami a bary. Důvodem je i čisté moře, jehož neodolatelná paleta hraje akvamarínem, smaragdem a tyrkysovou barvou.


2.      Posezení v taverně

Ať už jdete na oběd po ranní plavbě, nebo jdete na večeři po odpočinkovém dni u bazénu své vily, hřejivé a příjemné prostředí s příjemnou vůně vaší náladu naladí na dlouhé gastronomické hody. Tradice taveren v Jónských a Sporadských ostrovech je něco, co si zamilujete. Kuchyně je originální, pestrá, zdravá a svěží. Menu nabízí jak mořské plody, tak maso, takže si tu každý přijde na své a víno je samozřejmě vynikající.
pláž kefalonia


3.      Plavba na lodi

Jednoduchost pronájmu lodi v Jónských a Sporadských ostrovech je pro mnohé z turistů příjemné lákadlo. Pokud jste zkušený námořník, budete souhlasit, že na světě existuje jen málo míst, která jsou vhodná pro rekreační plavbu.


4.      Bohaté vnitrozemí

Jónské a Sporadské ostrovy mají několik charakteristik, jeden je zelený, druhý hornatý atd. Starobylé cesty procházejí přes aromatické borové lesy, olivové háje, okolo starých klášterů a kolem ospalých vesnic, kde se zdá, že se zastavil čas. Krásné výhledy vycházejí ze všech směrů, a budete mít pocit, jako byste měli ostrov pro sebe.