Nepodceňujte přípravu před nástupem na vysokou školu

Během prvního roku na VŠ si nějakým způsobem rozjedete studium. Čím lepší váš start bude, tím lépe se vám v průběhu studia může dařit. Mnoho studentů totiž vůbec neví, do čeho jde, a divili byste se, kolik lidí opustí školu právě již v průběhu prvního roku, a to z toho důvodu, že to nezvládají. Mnohdy to není procházka růžovou zahradou, tomu věřte.
učebnice matematiky
Na co se tedy vlastně připravit? V první řadě se seznamte s informačním zázemím školy – jedná se tedy třeba o e-mail, moodle, intranet a podobně. Každá škola má své určité stránky, které budete využívat v průběhu celého studia. Naučte se v nich proto orientovat.
psaní testu
Nastudujte si rozvrh. Zjistěte si, o jaké předměty se bude jednat, tedy které předměty budete studovat, na jakých budovách budete mít přednášky (VŠ mají většinou více budov), a jak se k těmto budovám dostanete.
Pokud budete muset být na koleji či v podnájmu, je i toto potřeba zajišťovat s velkým předstihem. Bydlení je velice důležité, jeho výběrem byste neměli podceňovat, protože zde budete trávit mnoho času a učení, takže je potřeba, abyste se zde cítili dobře.
Zjistěte si, kde má škola svou knihovnu. Jistě vás čeká spousta seminárních prací, ve třetím ročníku bakalářská práce, takže ji určitě nejednou využijete, tomu věřte.

Opakování je matka moudrosti. Proto bude velkou výhodou, když si před začátkem akademického roku zopakujete učivo ze střední školy. Na co se zaměřit záleží na tom, jaký obor budete studovat. Pokud vás čeká matematická škola, zaměřte se na matematiku, pokud nějaká chemická, zopakujte si chemii, atd., atd. Jestliže jdete na školu zaměřenou na češtinu a již víte, že váš čeká seznam povinné literatury, můžete již začít číst. V průběhu semestru pak budete mít ušetřený čas na seminárky a na učení.
psaní do sešitu
Nemáte notebook? Možná přišel čas si ho pořídit. Na přednáškách vám může ušetřit spoustu času, takže je to určitě dobrá investice. Vysoká škola je většinou již trochu jiný šálek kávy, než na který jste byli zvyklí doteď. Pokud to se studiem myslíte opravdu vážně a víte, že opravdu chcete studovat a dostudovat – nepodceňujte přípravu a věnujte jí trošku času.