Nepodceňujte přípravu před nástupem na vysokou školu

Během prvního roku na VŠ si nějakým způsobem rozjedete studium. Čím lepší váš start bude, tím lépe se vám v průběhu studia může dařit. Mnoho studentů totiž vůbec neví, do čeho jde, a divili byste se, kolik lidí opustí školu právě již v průběhu prvního roku, a to z toho důvodu, že to nezvládají. Mnohdy to není procházka růžovou zahradou, tomu věřte.
učebnice matematiky
Na co se tedy vlastně připravit? V první řadě se seznamte s informačním zázemím školy – jedná se tedy třeba o e-mail, moodle, intranet a podobně. Každá škola má své určité stránky, které budete využívat v průběhu celého studia. Naučte se v nich proto orientovat.
psaní testu
Nastudujte si rozvrh. Zjistěte si, o jaké předměty se bude jednat, tedy které předměty budete studovat, na jakých budovách budete mít přednášky (VŠ mají většinou více budov), a jak se k těmto budovám dostanete.
Pokud budete muset být na koleji či v podnájmu, je i toto potřeba zajišťovat s velkým předstihem. Bydlení je velice důležité, jeho výběrem byste neměli podceňovat, protože zde budete trávit mnoho času a učení, takže je potřeba, abyste se zde cítili dobře.
Zjistěte si, kde má škola svou knihovnu. Jistě vás čeká spousta seminárních prací, ve třetím ročníku bakalářská práce, takže ji určitě nejednou využijete, tomu věřte.